День вишиванки 2022

Одягнімо вишиванки, друже,

Хай побачить українців світ —

Молодих, відважних, дужих,

У єднанні на сто тисяч літ.

Василь Дерій

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі.

Автор композиції - Двуйла Ангеліна, учениця 5 класу

В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

Щороку в третій четвер травня ми відзначаємо цей день.

Цьогоріч, 19 травня 2022 року, у Хустському НВК №1 дистанційно пройшов День вишиванки. Дрес-код дня – вишиванка. Усі бажаючі мали змогу продемонструвати різнобарвні візерунки української вишивки. Протягом дня було проведено безліч цікавих заходів: години спілкування з розгадуванням ребусів, виконанням різноманітних завдань квестів, виготовлення стіннівок та поробок з українською символікою. Діти декламували вірші, малювали різні композиції, співали пісні.

Інформацію підготувала Тетеря Т.Ю.